פעילות חנוכה לילדים

חנוכייה לי יש וגם שמונה ימים להעסיק את הילדים

פעילות חנוכה לילדים

כל חופשה אתם באותה בעיה, מה עושים עם הילדים? אותה דילמה בחגים ובחופשים. אז כדי שתגיעו מוכנים לחופשה הגדולה הבאה כדאי לארגן מראש רשימה של פעילויות לילדים בחנוכה.

הנושא הראשון שיש לתת עליו את הדעת הוא תמהיל הילדים, גילאים, העדפות, כמה בנים וכמה בנות. חשוב מאוד לנסות לבנות פעולות שמתאימות לכולם כדי שאף אחד לא ירגיש זנוח ולא מרוצה.

בדצמבר הקרוב יתקיימו הרבה מאוד פעילויות לילדים בחנוכה. מופעים מרהיבים שמתאימים לבני נוער, הצגות מושקעות שמתאימות לגיל הרך והפקות ענק לכל המשפחה. רצוי להזמין כרטיסים מראש ולבדוק הנחות, הטבות וזמני הצגה.

מקום נוסף בו ניתן למצוא פעילויות לילדים בחנוכה הם מוזיאונים ומרכזי מבקרים הפתוחים לקהל הרחב ומעניקים שילוב של הנאה וערך.

מוזיאונים ברחבי הארץ מספקים שלל סדנאות, תערוכות ופעילויות עם אוריינטציה לחג ולסמליו. ילדים יכולים ליהנות מסדנאות יצירה ולהכין סביבון, או חנוכייה, סדנאות המסבירות על שמן זית, דרכי הפקתו ושימושיו השונים, סדנאות פעילות של ירי בחץ וקשת והרצאות מומחזות על סיפור מרד בר כוכבא, החשמונאים והמכבים.

פעילויות לילדים בחנוכה ניתן גם למצוא במקומות מפתיעים כגון מרכזי מבקרים של עשרות מפעלים וארגונים הפותחים שעריהם בפני ילדים סקרנים. מרכזי המבקרים של מקורות, חברת חשמל, נשר-מלט, שטראוס-עלית, קוקה קולה, אסם, מיכל נגרין וכד' מעניקים אפשרות לסיור מודרך והפעלות ייעודיות לילדים.

מאחר והחופשה נמתחת על פני שמונה ימים חשוב לארגן פעילות לילדים בחנוכה גם מחוץ לאולמות ממוזגים ובשילוב ערך ורוח החג. אתרי מורשת רבים, פארקים ואטרקציות בטבע פתוחים לקהל ומציעים מבחר עצום של הפעלות לילדים.

החל מסיור בעקבות המכבים, דרך כתבי חידה בנושא המרד, פעילות אתגרית המשלבת למידה והנאה, ערכים ותנועה.אתרים שמספרים את סיפורי החשמונאים ומציגים את ההווי הקדום בדרך המונגשת לילדים ולנוער.

השנה תארגנו פעילויות לילדים בחנוכה באופן מושלם. תתחילו מוקדם ותבטיחו לעצמכם ובעיקר לילדים הנאה שלמה ומלאה.

צור קשר