פעילות לחנוכה

רעיונות יצירתיים לפעילות בחנוכה עם המשפחה

פעילות לחנוכה - חפש את המטמון

מחפשים פעילות לחנוכה, פעילות שתשלב גיבוש ופנאי עם המשפחה, ערכים ומנוחה? אספנו עבורכם את כל הרעיונות לחופשה נעימה ומלאת עניין.

לרוב פעילות לחנוכה אינה משלבת נופש כמו החגים הגדולים האחרים, בסוכות ובפסח רבים יוצאים לנופשים, אך בחנוכה נשארים קרוב ומחפשים פעילות לחנוכה שמתאימה לכל הגילאים.

בחנוכה הקרוב, ניתן ליהנות מפעילויות מגוונות מן הצפון ועד הדרום, במרכז ובאזור ירושלים.

גם השנה, כמו בכל שנה יש את המופעים המרכזיים בהם מופיעים מיטב כוכבי הילדים והנוער.  הפסטיגל שהשנה הוא בסימן פריסטייל ומתאים לבני הנוער, יש את הגרסה לקטנטנים "קסם של משחק חנוכה" ועוד עשרות הפקות קלאסיות לאגדות ילדים: הברווזון המכוער, סינדרלה, עמי ותמי, הקוסם מארץ עוץ, ספר הג'ונגל ועוד. בין יתר ההופעות ניתן למצוא קרקסים מקומיים ובינ"ל והפקות מקור מושקעות.

בגזרת הערך המוסף ניתן למצוא את ההפקה המיוחדת לחנוכה "שובם של המכבים", אירוע רב כוכבים שיתמקד בסיפור מרד המכבים המפורסם.

בסימן פעילות לחנוכה המשלבת הנאה וערכים, ניתן למצוא פעילויות מגוונות במוזיאונים השונים ברחבי הארץ. בין היתר יתקיימו סדנאות ופעילויות הקשורות לשמן זית, הכנת סמלי החג ומאכליו וכד'.

כמו כן, במהלך חנוכה יתקיים שבוע המורשת בישראל שמתקיים זו השנה החמישית ב – 13 אתרי מורשת ברחבי הארץ. במסגרת זו מוצגים ממצאים עתיקים וההיסטוריה מונגשת לקהל הרחב בכלים עכשוויים ובטכנולוגיה מתקדמת.

אנשים המחפשים פעילות חנוכה בטבע ישמחו לגלות את אטרקציות הטבע הרבות שממתינות להם. מלבד הפעילויות בגני רשות הטבע והגנים, ישנן פעילויות טבע מגוונות המספרות את סיפורי חנוכה, המכבים ונס פח השמן.

פעילות חנוכה לילדים נוספת המתאימה למשפחות המעוניינות ב- Out Door היא משחק שלנו שנקרא "חפש את המטמון בסימן נס פח השמן", משימות בנושא החג, מרד בר כוכבא, סמלי חנוכה ומטעמיו. פעילות מהנה, ערכית ומגבשת לכל המשפחה.

גם אם זה נראה קצת רחוק, חשוב לתכנן את חופשת חנוכה מראש, לקבל את כל הפרטים, להזמין את הכרטיסים בזמן ולהבטיח הנאה מרובה לכל המשפחה. לרוב הפעילויות ישנם מבצעים ברשתות הגדולות, בכרטיסי האשראי השונים ובמועדוני לקוות.

תכנון מוקדם של פעילות לחנוכה, הן אם מדובר על מופע, טיול או אטרקציה אחרת יבטיח שתקבלו את כל המידע ותוכלו לתכנן גם את התקציב בצורה יעילה.

חנוכה שמח.