טיולים בקטנה – טיולים למשפחות

טיולים ועוד - טיול למשפחות

"יש לנו ארץ נהדרת" ואנחנו מסכימים עם כל מילה. מאז שהקמנו את OUTMIND, הפקת ימי גיבוש (ועברו כמה שנים טובות) יצא לנו לבקר במקומות קסומים בארץ, לפגוש אנשים מדהימים ולהבין שיש לנו ארץ נהדרת ואנשים נהדרים. אז מניסיון של שנים שבהם אספנו חוויות, התרשמנו, התנסינו, הרגשנו וראינו , החלטנו לרכז את הכל ולשתף אתכם, להעביר את זה הלאה לשימושכם האישי … 

טיול למשפחות בתל אביב

תל אביב מזוית אחרת – את היום התחלנו בבית חיים נחמן ביאליק (כן, פתוח בשבת) והאמת, הפתיע לטובה !! ובמיוחד החוברת שקיבלנו, סוג של משחק "חפש את המטמון" שבהחלט גרם לעניין וסקרנות אצל הילדים.

פתיחה מעולה ליום שרק המשיך להשתבח …. משם קפצנו לשוק הכרמל שכביכול "סגור בשבת" וכאן ההפתעה הגדולה … כשהכל סגור, אפשר למצוא בין לבין את המקומות הקטנים המיוחדים שנמצאים בין לבין … חפשו את SONDER CAFE פינת חמד קטנה שנמצאת בין הבאסטות ואם לא מצאתם אל תדאגו … יש עוד כמה בהמשך.
אחרי הנשנושים אפשר להמשיך ברגל לאזור נווה צדק … ליהנות מהבתים הציוריים, מהגרפיטי שמידי פעם צובע את הקירות ומוסיף המון לחוויית הסיור … בקיצור יום מושלם לשבת לכל מי שגר באזור המרכז ומחפש קצת אורבני.

תהנו 🙂

טיולים למשפחות - פרובנס ישראלי

עמק אלה – טוסקנה של ישראל – היום שלנו מתחיל במחלבה של אלון ורות במושב טל השחר. ממש ליד תחנת הדלק שבכניסה למושב, יורדים לדרך עפר עד שהשילוט מביא אותנו למחלבה או שפשוט שימו בוויז "עיזה פזיזה".

ארוחה חלבית על טהרת הגבינות שאלון מייצר במקום, אוירה מדהימה ושירות אישי ומעולה – מומלץ ! מומלץ ! מומלץ ! 

לאחר מכן למי שיש זמן יש אפשרות לעשות סיור במחלבה ולמי שיש עוד יותר זמן יכול גם בתיאום ליהנות מסדנת גיבון אישית או קבוצתית.

מהמחלבה, המשכנו אל שביל הפסלים ביער צרעה. בעבר קק"ל רצתה לפרגן ולעזור לאמנים צעירים והציע להם להעמיד פסלים שלהם ביער אז … מי שבא לו להרגיש מוזיאון בטבע, זה בדיוק המקום 😊

ממשיכים לתוך היער עד שמגיעים לתצפית קק"ל. נוף מדהים נקודה. אני קורא למקום הזה "עצירה בשביל הנפש".

מכאן אנו ממשיכים לתל עזקה, רבות נכתב על המקום המיוחד וההיסטורי הזה כך שמיותר שאוסיף, ממליץ לעלות עד למעלה – כל עמק האלה יהיה לרגליכם

ואם אנחנו כבר בעמק האלה אז שלא תעזו לדלג על יקב שריגים במושב שריגים ליאון, אוריאל כבר ידאג לכם לאירוח מושלם, יין מושלם וסיפורים על החיים ועל העולם 😊

יום באווירה מיוחדת כבר אמרתי ? אז אני מניח שבשלב הזה תהיו רעבים ופה אנחנו חוזרים בזמן קצת …. תחשבו שאנחנו מספר ימים קודם, תרימו טלפון ותקבעו לכם ארוחה ביתית ומפנקת אצל זהבה, המקום נקרא "הבית של אבי" ואני טוען שהוא בעצם הבית של זהבה (תסלח לי אבי) במושב גבעת ישעיהו ממש 5 דק' משריגים ליאון.

כאן היום שלנו נגמר … בעמק האלה יש עוד מלא מקומות מדהימים, נמשיך ונספר עליהם בהמשך.

טיול מהנה !

טיול למשפחות - סימן רטוב

יום בסימן רטוב – כן, נחל שצריך לשחות בו … ואז תמיד עולה השאלה לאן ? באיזה נחל יש עכשיו בכלל מים ? הרבה מים ? וגם שלא יהיה כל כך רחוק …..  נחל הקיבוצים ! מקום טוב באמצע.

מה אפשר לומר, יש שם הכל, מים שמגיעים עד הצוואר, מסלול נחל ארוך כיפי ובין לבין עוברים בתוך צינורות מעברים שזה בפני עצמו חגיגה לילדים (לונה גל חופשי!).

שעה עד שעה וחצי במקום  (שימו לב שהמקום לא מוצל אבל זה ממש לא מעניין כשהחוויה כל כך גדולה) ולאחר מכן אפשר להמשיך למפלים הלבנים (ממש כמה דקות נסיעה משם) למסאז' של הטבע לגב … האמת שהמקום לא ממש מתוחזק ודי קטן – מגיעים אליו בדרך עפר שכל רכב יכול לעבור.

אחרי שתי אטרקציות המים, כולם כבר בשלב הרעב המתקדם, אם אתם בשבת אז אל תנסו בבית שאן הקרובה – הכל סגור שם, נסו את מסעדת דג-דגן (השם במקור) בחפציבה (גם מסעדה נחמדה וגם כמה דקות נסיעה), הייתה אחלה ארוחה (אמנם הכל טעים לי) אבל לפחות אני זוכר שזה הספיק. טיול מהנה !

טיולים למשפחות - מתחת לאדמה

יום מתחת לאדמה -לשמוע את הבת שלך אומרת "אבא, השכלתי היום" ואילו היו מילותיה, אתה מבין שהיום הזה היה שווה הכל.   אז מה היה לנו שם ?

התחלנו את הבוקר ברמלה, בבריכת הקשתות, בריכת מים מתחת לאדמה (את הרקע ההיסטורי אני אשאיר לכם לקרוא מוויקיפדיה), המקום נראה מאוד יפה, נכנסים לסירה כל המשפחה, הקטנים תופסים פקוד על המשוטים ומתחילים 

לנווט בין עמודי הקשתות שבמתחם. את קטע מהסרט "חסמבה ונערי ההפקר" צילמו במקום הזה … בסוף היום אנחנו חזרנו הביתה לראות את הסרט על מנת להעצים עוד יותר את החוויה, אין כמו לראות בסרט את המקום שהיית בו לפני כמה שעות.

לאחר מכן, המשכנו למגדל הלבן … 2 דק' נסיעה ברכב או 12 דק' ברגל, תחליטו.

אחרי שעולים 111 מדרגות, הילדים ספרו 110 (בדקו פעמיים), מגיעים לראש המגדל ומשם אפשר לתצפת על רמלה ואולי קצת מעבר … לא הכי מרהיב אבל הטיפוס עצמו היה חוויה לילדים אז למי אכפת ?

וכאן אנו מגיעים לגולת הכותרת האמתית של הטיול, מכון איילון ברחובות. תרשמו, תזכרו את השם.

צריך להזמין סיור מראש (לא באותו היום בבוקר אלא מספר ימים לפני … מה שאומר שהטיול הזה לא יכול להיות ספונטני, המקום עובד בשבת ובחגים), במהלך הסיור עוצרים להסברים מרתקים במספר מקומות … סיפורי גבורה, מהולים באומץ, מנהיגות ותושייה גרמו לכל הילדים (והיו הרבה) להקשיב, לשאול שאלות וממש ממש ליהנות מהחוויה.

אני אישית הבנתי כמה שאני לא מבין ולא יודע … פשוט מרתק, מעניין ולא להאמין שהמקום הזה קיים ומעט מאוד יודעים עליו (אמנם המקום היה סוד גדול בתקופת המנד"ט אבל עכשיו ?).

בקיצור, יום גדוש בתחנות, גדוש בהסטוריה, כיף והכי הכי חשוב …. "אבא למדתי" וזה נאמר עוד בחיוך ענק !

טיול משפחות בכליל

הפעם התמקדנו בגזרה הצפונית במקום קסום שנקרא כליל. על פניו נשמע טיול שמיועד לצפוניים (מספר ק"מ מזרחה מנהריה), יחד עם זאת המקום כל כך שווה, שכן הייתי מגיע מהמרכז  ובטח מומלץ למי שכבר נמצא בצפון.

כליל, יישוב שרק מלטייל בו רגלית מבינים מהאווירה שמשהו אחר קורה פה …. הרבה הרבה טבע וגם אנשים אחרים. אנשים מאושרים ועדיין מאמינים (כנראה שאנחנו כבר התקלקלנו לגמרי). אנשים שמאמינים במחזור ועושים מחזור, מחזור של פסולת, מחזור של מים, חשמל סולרי ובכלל נראה שהזמן קצת עצר שם מלכת לטובת הטבע והקרבה לאדמה
כשמבקרים שם, אי אפשר להתעלם מהחנויות שמוכרות עבודות יד מגוונות והאמנים שנמצאים במקום, הכל אותנטי, לא ממוסחר, אמיתי.

שני מקומות לבקר אם אנחנו שם … סטודיו ג'רה לסדנאות לחרס וזכוכית (מומלץ כמובן לתאם מראש) ואצל יובל שמשתף מחוויה מדהימה של חיים לצד האבוריג'ינים בערבות אוסטרליה, מה שנקרא סיפור מרתק שמשתלב עם מוסיקה ועוד הפתעות מתרבות האבוריג'ינים… וגם כאן, מומלץ לתאם מראש.

אם עדיין נותר לנו זמן, נמשיך למסלול רגלי יער כברי געתון שמשופע במקומות 

נחמדים לעצירה החל מעין אשחר, תצפית החרוב, חורבת געתון ועוד מקומות 

לאורך המסלול.

לתפריט הראשי לחצו כאן